biuro@metal-guma.pl

kom. 504 235 565
kom. 534-235-501
tel. 74 845 33 90

Wibroizolatory

W halach produkcyjnych, a także większych przedsiębiorstwach pracownicy narażeni są na hałas o różnej częstotliwości. Wibroizolatory gumowe należą do grupy elementów maszyn, których zadaniem jest wygłuszanie drgań i wibracji, które powstają w wyniku pracy danego urządzenia. Bariera akustyczna zapobiega przenoszeniu się przez fale dźwiękowe zakłóceń w postaci hałasu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Zbyt duża częstotliwość drgań mechanicznych, może negatywnie wpłynąć na konstrukcje budowli, a także może być niebezpieczna dla zdrowia i doprowadzić do nieodwracalnych zmian w narządach i układach człowieka.

Proponowane przez nas wibroizolatory wykonane są z wysokiej jakości materiałów metalowych, które są połączone między sobą mieszankami gumowymi. Specjalizujemy się w wykonywaniu sprzętów na zamówienie klientów, biorąc pod uwagę warunki, w jakim będą używane. W tym zakresie umożliwiamy dobór parametrów temperaturowych i amortyzacyjnych.

Stosujemy mieszanki gumowe na bazie kauczuków:

Typy wibroizolatorów:

Podczas wyboru najbardziej optymalnego modelu systemu wygłuszającego należy kierować się kilkoma zasadami. Ważny jest rodzaj maszyny, do której izolacja ma być zastosowana. Najczęściej są to tokarki, pompy i agregaty prądotwórcze.

Znaczenie ma również ciężar maszyny, gdyż pozwala to określić potrzebną ilość materiałów niwelujących drgania. Ponadto dobór jest uzależniony także od częstotliwości drgań maszyny. Zależy ona przede wszystkim od prędkości pracy silnika. Są także wymagania specjalne, takie jak kontakt maszyny z żywnością, agresywnym środowiskiem chemicznym, a także wysoką temperaturą. Dzięki znajomości takich warunków, można szybciej dobrać odpowiedni rodzaj izolacji.


W przypadku zapytań oraz składania zamówień, prosimy o kontakt:

kom. 504 235 565
biuro@metal-guma.pl
tel. 74 662 02 09Wibroizolatory gumowe

Wibroizolatory izolator 002 003 Wibroizolator gumowy izolator akustyczny
izolator akustyczny 6 007 gumowy Wibroizolator 009 - wibroizolator 010
011 - Wibroizolator 012 gumowy-013 wibroizolator_gumowy_014 amortyzator-015
016_gumowy 017 Wibroizolator_018 019
Sklep